Wada serca VDS a służba w wojsku

Witam, Mam18 lat i moim marzeniem jest aby dostać się do wojska.Lecz jest pewien problem mam wrodzoną wadę sercaVSD, a wykazie chorób dla komisji wojskowejVDS dyskwalifikuje mnie.Jestem bardzo aktywną osobą.Uprawiam dużo sportów.Nie mam problemów z sercem niedługo będę jechał na ostateczne badania,które prawdopodobnie wykażą,że jestem zdrowy.Lecz mam pytanie.Czy istnieje możliwość,że mimo mojej choroby,komisja lekarska uzna mnie za zdolnego do służby?Mierze178 cm i ważę70 kg(jestem umięśniony).

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od komisji. Czy Pana wada nie była w dzieciństwie korygowana? Jeśli tak, to nie powinno to stanowić przeciwwskazania.