Wagarowanie i spędzanie czasu przy komputerze przez 14-latka

Nie radze sobie z 14 synem jest opryskliwy wagaruje nie słucha tego co sie do niego mówi całymi dniami siedxi przed komputerem gra w gry co robic

Witam ,proszę zgłosić się do psychologa i porozmawiać lepiej o tej sytuacji, podczas wizyty doradzi dalsze postępowanie z synem. Ponieważ nie jest pełnoletni maja Państwo jeszcze wpływ na pewne decyzje, zmotywowanie go do leczenia, wizyt terapeutycznych dla młodzieży.Warto także przyjrzeć się dlaczego syn tak się zachowuje, co w Waszych relacjach nie wygląda prawidłowo i dlaczego. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Jego opryskliwość nie bierze się z niczego, warto przeanalizować sytuację i sprawdzić kiedy ten problem zaczął się. Być może nie znajduje on w domu aprobaty, zrozumienia, miłości, troski, czułości, wsparcia, szacunku? Trzeba znaleźć do niego drogę, aby budować wzajemne zaufanie. Syn wyraźnie izoluje się od świata realnego. Najprawdopodobniej coś takiego jest w tym świecie, co sprawia mu ból psychiczny. Dobrze by było, aby zarówno pani jak i syn poszukali specjalistycznej pomocy u psychologa terapeuty. Powodzenia

Witam. Jeżeli dzieci sprawiają tzw. "trudności wychowawcze" zawsze zachęcam rodziców do przyjrzenia się sytuacji rodzinnej, swoim relacjom z dzieckiem, swojemu funkcjonowaniu, najlepiej przy pomocy osoby trzeciej - psychologa/psychoterapeuty i tam szukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Zachęcam do wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie