Ryzyko ciąży po wymiotach w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki od prawie 9 lat. Ostatnio w trzecim tygodniu brania tabletek przydarzyło mi się rano wymiotować. Dodam, że tabletki biorę wieczorem ok. 22. Po zakończonym opakowaniu tabletek krwawienie dostaję zawsze jak w zegarku w sobotę rano i trwa ono 3 dni. Tym razem dostałam je w niedzielę i trwało raptem 1,5 dnia, dodatkowo mam dziwne pobolewania w podbrzuszu, coś jak podczas krwawienia. Bardzo boję się, że mogę być w ciąży. Jakie jest prawdopodobieństwo?

Witam serdecznie! Przyjmuje się, że tabletka ulega całkowitemu wchłonięciu w przeciągu 3-4 godzin od jej zażycia. Wystąpienie wymiotów jedynie w tym czasie może osłabić skuteczność preparatu i wymaga zastosowania się do zaleceń producenta. W opisanej sytuacji nie widzę czynników mogących osłabić działanie tabletek. Jednorazowa zmiana charakteru krwawienia nie musi być objawem niepokojącym. Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, może Pani wykonać test ciążowy. W przypadku utrzymywania się dolegliwości bólowych wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam