Ryzyko ciąży z młodszym partnerem

Biorę regularnie tabletki Rigewidon przez ponad 6 lat a mam lat 41. Współżyłam z młodszym od siebie partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia i doszło do wytrysku w środku. Teoretycznie dziś powinnam dostać krwawienia, ale jak na razie odczuwam tylko bóle brzucha. Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, jeżeli doszło do pełnego zbliżenia to oczywiście mogło dojść do zapłodnienia. Proszę pamiętać, że nie ma 100% pewnej metody antykoncepcji. Tym niemniej, jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie doszło do działania czynników mogących osłabić ich działanie, ryzyko ciąży jest znikome. Indeks Pearla dla tabletek wynosi 0,2, co oznacza że 2 kobiety na 1000 stosujących daną metodę zabezpieczenia zgodnie z wszelkimi zaleceniami zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Na koniec chciałabym wspomnieć, że jednorazowy brak krwawienia w czasie trwania 7-dniowej przerwy nie budzi naszego większego niepokoju. Jeżeli jednak nie pojawi się ono do dnia rozpoczęci nowego opakowania, wskazane będzie wykonanie kontrolnego testu ciążowego. Pozdrawiam