Czy doszło do zapłodnienia płynem ejakulacyjnym?

Witam! Słyszałem już wiele odmiennych zdań na temat antykoncepcji, lecz postanowiłem napisać do Pani/Pana i usłyszeć mądrą odpowiedź ; ). Otóż sytuacja wygląda następująco: moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne od około 5 miesięcy. Nadszedł taki czas, że postanowiliśmy to zrobić (była ona dziewicą), a stosunek odbył się w ostatni dzień jej okresu (tak mi się wydaje). W ten sam dzień, przed stosunkiem wzięła tabletkę, była to nowa seria opakowania. Robiliśmy to bez prezerwatywy, ale do wytrysku w środku nie doszło. Martwi mnie jednak mój płyn ejakulacyjny. I czy jest możliwość zajścia w ciążę w takim przypadku, biorąc tabletki antykoncepcyjne? Pytam, bo to młoda dziewczyna, a nie chcę jej zrobić krzywdy. I proszę wykluczyć wytrysk w środku, bo potrafię się opanować. Podsumowując: Tabletki antykoncepcyjne + płyn ejakulacyjny może doprowadzić do ciąży?

Witam serdecznie!
w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej ryzyko ciąży uzależnione jest od regularności przyjmowania tabletek. Jeżeli Pana partnerka przyjmuje tabletki zgodnie z ustalonym przez producenta schematem, to ryzyko ciąży równe jest indeksowi Pearla dla tej metody, tj. 0,2%. Oznacza to, że zaledwie 2 na 1000 kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną zajdą w ciążę w ciągu roku.
Pana zapewnień co do pewności braku ejakulacji, niestety nie stanowią wystarczającego zabezpieczenia. Indeks Pearla dla stosunku przerywanego jest bowiem nieubłagany. W zależności od ośrodka ryzyko ciąży w podobnych sytuacjach ustalane jest na 15-30. Odpowiednio oznacza to, ze 15-30 kobiet na 100 zajdzie w ciążę w ciągu roku stosując wyłącznie tę metodę zabezpieczenia. Jak sam Pan widzi różnica jest znacząca!
Reasumując, ze względu na stosowane przez Pana partnerkę zabezpieczenie, ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest znikome.
Pozdrawiam