Czy w wyniku pettingu może dojść do zapłodnienia?

Witam! Zdaję sobie sprawę, że moje pytanie może być dość głupie, jednak chciałabym rozwiać swoje wątpliwości, szczególnie w natłoku różnych opinii, z którymi można się spotkać. Czy w wyniku tzw. pettingu możliwa jest ciąża? Nie nastąpił wytrysk, pojawiło się jedynie niewiele płynu preejakulacyjnego, który ewentualnie mógł znaleźć się na palcach chłopaka. Dodam, że jestem dziewicą, jednak po całym zdarzeniu trochę krwawiłam (jak się domyślam mogła zostać przerwana błona), dlatego palce mogły znaleźć się dość głęboko w pochwie. Stąd głównie moje obawy. Od 4 lat stosuję tabletki hormonalne, jednak jako środek pomagający w walce z bolesnymi miesiączkami i problemami z cerą, a nie antykoncepcyjny. Mam również podejrzenie PCOS. Tabletki biorę raczej bez odstępstw, codziennie o 21, czasem zdarza mi się 1-2 h później. W dniu opisywanej sytuacji brałam 3 tabletkę z nowego opakowania. Czy w takiej sytuacji istnieje w ogóle ryzyko ciąży czy jest to jedynie moja nieuzasadniona panika? Bardzo proszę o wyrozumiałość i zrozumienie, tym bardziej, że na miesiączkę przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.

Witam serdecznie! Petting jest formą aktywności seksualnej, który w określonych sytuacjach może nieść za sobą ryzyko ciąży. Zapłodnienie możliwe jest jedynie w przypadkach bezpośredniego kontaktu nasienia z drogami rodnymi. Pozostaje tu oczywiście kwestia preejakulatu, który może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Ryzyko w tych sytuacjach jest oczywiście stosunkowo niskie, ale teoretycznie jednak istnieje. Należy również podkreślić, iż błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia. Wspomina Pani jednak, że regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Wskazanie do ich stosowania nie są tu istotne-efekt jest ten sam-hamowanie owulacji. Jeżeli zatem w ciągu ostatnich dni nie dochodziło do sytuacji mogących osłabić skuteczność tabletek (wymioty w przeciągu 4 godzin od zażycia tabletki, popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym, picie naparów dziurawca itp) nie ma Pani najmniejszych powodów do obaw o ewentualną ciążę. Pozdrawiam