Intensywniejsze krwawienie podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! Piszę ponieważ mam pewien problem. Od 3 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, wcześniej był to Rigevidon, ale 3 miesiące temu zmieniłam na Syndi35. 3 lipca kochałam się z chłopakiem równocześnie biorąc tabletki, jednak nie zawsze brałam je regularnie, ponieważ byłam wcześniej za granicą, jednak nie ominęłam żadnej. 18 września zaczęłam przerwę 7-dniową, okres powinien być w 4 dniu miesiączki, jednak się nie pojawił. Pojawiło się lekkie krwawienie 22 września i 23 września (dzisiaj) także lekkie krwawienie. Jednak nic więcej. To nie było dużo krwi, nawet nie jeden pełny tampon. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? 25 września mam wizytę u ginekologa, jednak bardzo się tym martwię i chciałabym uzyskać odpowiedź. Pozdrawiam, M

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży uzależnione jest od regularności w przyjmowaniu tabletek. Jeżeli przerwy między tabletkami nie przekraczały 36 godzin, tj. nie spóźniała się Pani o ponad 12 godzin, to ryzyko ciąży jest znikome. Oczywiście należy pamiętać, że antykoncepcja hormonalna nie daje 100% zabezpieczenia i 1 do 2 pań na 1000 stosujących daną metodę zabezpieczenia zajdzie w ciążę w przeciągu roku. Z tego też względu w przypadku zmiany charakteru krwawienia zawsze warto wykonać kontrolny test ciążowy. W przypadku negatywnego wyniku testu ciążowego może Pani rozpocząć nowe opakowanie. U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną od dłuższego czasu krwawienia zwykle zmieniają swój charakter, zwykle na mniej intensywne. Pozdrawiam