Wymioty 3 h po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Stosuję tabletki antykoncepcyjne ***** (hormonalne tabletki antykoncepcyjne). Po przyjeciu tabletki z pierwszego blistra (5. dzień) wystąpiły u mnie wymioty w przeciągu trochę ponad 3 godzin. Czy tabletka zdążyła się wchłonąć? Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, tylko następnego dnia zażyłam normalnie tabletkę. Czy powinnam stosować jakieś dodatkowe zabepieczenia? Czy jestem normalnie chroniona przd ciążą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ od połknięcia tabletki do wymiotów minęły ponad trzy godziny - można założyć, że tabletka się wchłonęła. Proszę dalej normalnie przyjmować tabletki. Dla pewności i spokoju radzę Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywa) przez siedem kolejnych dni brania tabletek od daty wspomnianych wymiotów.

Pozdrawiam serdecznie!