Wizyta u ginekologa w ciąży a otrzymanie becikowego

Dzień dobry czy to prawda ze jeżeli kobieta ciężarna nie pójdzie do ginekologa do 10tc to nie dostanie becikowego?? Bo ja nie wiedziałam o żadnym becikowym oraz o takich przepisach. Poszłam do ginekologa i wtedy dowiedziałam się ze jestem w 16tc wczoraj poszłam do ginekolog i usłyszałam że nie dostanę becikowego i co teraz?? Chodzę prywatnie do gin i co nie będzie mogła wypisać mi takiegozzaświadczenia żebym dostała to becikowe?? Proszę bardzo o wypowiedzenie i doradzenie w tej sprawie proszę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wydaje mi się aby tak było gdyż jest to świadczenie związane z urodzeniem dziecka a nie regularnym kontrolowaniem się u ginekologa.