Wpływ leków na wagę 20-latki

Witam , mam 20 lat, 164 cm i ważę 58 kg. Zawsze byłam bardzo szczupła. Mam problemy z cerą i od jakichś 2 lat oprócz maści zaczęłam stosować także leki. I nagle przytyłam bardzo na buzi i na brzuchu. Czy to może być spowodowane tymi lekami? też bardzo często chce mi się jeść , nawet ok godziny 12 w nocy. Zawsze chciałam przytyć ale w rękach i nogach a tu stało się całkiem inaczej .

Witam Panią,

Bardzo prawdopodobne, że wzrost wagi ma związek z przyjmowaniem leków. Nie tyle co Pani przybrała na tkance tłuszczowej, ale od leków mogła Pani spuchnąć na twarzy i brzuchu. Dzieje się tak ze względu na zatrzymywanie wody w organizmie spowodowane lekami.
Proszę skonsultować sprawę z lekarzem prowadzącym i zasygnalizować możliwość zmiany leków.

Pamięta Pani także o zdrowej diecie i aktywności fizycznej.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Trudno mi ocenić czy w Twoim przypadku chodzi o leki (to możliwe), czy tez o drobne zmiany w diecie (może nawet bezwiedne).
Stajesz się z nastolatki młodą kobietą a to też ma znaczenie. Figura się zmienia.

Zachęcam żebyś przeanalizowała to co jesz - najlepiej zapisywała przed miesiąc wszystko co jesz, potem przeanalizuj. Może znajdziesz jedzenie, które jesz niepotrzebnie.
Zadawaj sobie pytanie za każdym razem gdy jesz a nie jesteś głodna: "czy to mi służy, czy to da mi zdrowie? "

Zapraszam tez po motywacje na mojego fanpage'a :)
https://www.facebook.com/pages/Coaching-Zdrowia-i-Diety/490319851007778?ref=hl
i stronę z blogiem: http://mzcoaching.wordpress.com/

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Trudno, na podstawie informacji przez Panią udzielonych, odpowiedzieć na to pytanie. Najlepszym rozwiązaniem, wartym przemyślenia, byłoby skonsultowanie się z dietetykiem, który przeprowadzi z Panią wywiad żywieniowy.

Polecam także udanie się do ginekologa i zbadanie poziomu hormonów -- rozregulowanie ich może być przyczyną zarówno trądziku, przytycia, jak i zachcianek żywieniowych. Proszę to przemyśleć.

Pozdrawiam,
pozostaję do dyspozycji,

Monika Frank -- Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/

Witam. N podstawie udzielonych informacji trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Myślę ze warto by było skonsultować się z dietetykiem który przeprowadzi wywiad i przeprowadzi analizę składu ciała.
pozdrawiam