Wpływ leku Pyralginum na antykoncepcję hormonalną

Jem tabletki antykoncepcyjne ovulastan forte od dwóch dni 3 razy dziennie jem pyralgine poniewaz takie bylo zalecenie lekarza. (przez 2 - 3 dni 3 razy dziennie 1 tabletke lub 1.5 pyralginy) czy ma ona wpływ na działanie antykoncepcji hormonalnej? Na różnych portalach mozna znalezc wiele informacji ale nie ma nic konkretnie o dluzszym przyjmowaniu leku. z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Lek Pyralginum nie wykazuje interakcji z preparatem Ovulastan Forte. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.