Wściekam się bez powodu, tak nagle. Czy to może być nerwica?

Od jakiegoś czasu mam ataki złości. Wściekam się bez powodu, tak nagle. Mam ochotę wszystkim rzucać. A jak się ktoś do mnie odezwie to zazwyczaj krzyczę na niego... Czasem udaje mi się nad tym zapanować. 2,5 miesiąca temu przyszło na świat moje dziecko (przez cesarskie cięcie), od tego czasu występuje to częściej. Czy to może mieć jakiś związek ?
ponad rok temu

Witam,

Ciąża oraz okres połogu po urodzeniu dziecka jest bardzo wyjątkowym okresem dla kobiety. Zmienia się wtedy poziom hormonów, które także wpływają na nasz nastrój i zachowania. Niejednokrotnie zmiany hormonalne, jakie pojawiają się w czasie ciąży wymagają leczenia farmakologicznego.Wydaje się, iż warto skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym i porozmawiać z nim o ewentualnym badaniu poziomu hormonów w organizmie. Ponadto początki macierzyństwa, jak również zaakceptowanie nowej roli jaką jest bycie matką, wymaga zmiany w codziennym życiu, które teraz w dużej mierze podporządkowane jest niemowlęciu. Zmęczenie i przeciążenie może wpływać na Twoje zachowanie, poprzez występowanie nadmiernej irytacji i nieadekwatnych reakcji. Pamiętaj, iż frustracja i agresja negatywnie wpływają na Twoje dziecko, dlatego warto nauczyć się w bezpieczny sposób odreagowywać negatywne emocje. Postaraj się słuchać relaksacyjnej muzyki i stosować ćwiczenia oddechowe w chwilach zdenerwowania oraz znaleźć w ciągu dnia chwilę czasu tylko dla siebie, byś mogła odpocząć. Jeżeli natomiast zauważysz, iż Twoje zachowania agresywne się nasilają skontaktuj się proszę ze specjalistą.

Powodzenia i pozdrawiam