Wycięcie macicy wraz z jajnikami i niewydolność tarczycy u 27-latki

Witam mam 27 lat i oczekuję na operację wycięcia macicy, całej wraz z jajnikami, niestety cierpię również na niewydolność tarczycy przyjmuję codziennie stałą dawkę leków. Czy jedno na drugie ma duży wpływ? W końcu tu i tu hormony. Boję się jak to będzie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Usunięcie macicy wraz z jajnikami zasadniczo nie ma wpływu na funkcję tarczycy.