Wyczuwalny guzek w pachwinie u 20-latka

Witam, jakoś od 1,5 roku mam wyczuwalny guzek w pachwinie. Zrobiłem usg i wykryło przepukline pachwinową o średnicy 7mm. Guzek mnie nie boli ani nie przeszkadza. Ostatnio nawet zauważyłem, że coraz rzadziej sie wyłania. Dodam, że trenuje siłowo już 2 lata. Czytałem, że 7mm to za mało żeby to operować i lepiej sie wstrzymać, natomiast chirurg powiedział że koniecznie musze przestać ćwiczyć, co trudno mi sobie wyobrazić. Co mam zrobić tej sytuacji? (i jaka przerwa czekałaby mnie po operacji?)

Lek. Tomasz Budlewski

Tak ale wysiłek będzie pogłębiać zmianę i może dojść do komplikacji. proponuje kierować się zaleceniami lekarza badajacego