Wydłużanie się cyklu miesiączkowego a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, dziś jest 40. dzień mojego cyklu miesiączkowego. Poprzedni trwał 39 dni, jeszcze wcześniejszy 30. Podejrzewałam, że jest to skutek odstawienia w lipcu tabletek antykoncepcyjnych. Od mniej więcej dwóch tygodni obserwuję u siebie biały śluz bez zapachu. Minął miesiąc od ostatniego stosunku (z zabezpieczeniem prezerwatywą), dziś zrobiłam drugi już test i wynik ponownie był negatywny. Co może być przyczyną takiego opóźnienia okresu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, stresem, niewłaściwą dietą czy przemęczeniem. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.