Wyjaśnienie skrótu M2 w wyniku mammografii

Witam! Mam 35 lat. W zeszlym tyg. mialam robiona pierwsza w zyciu mammografie. Mieszkam w Irlandii i wlasnie odebralam wyniki badania. No i mam zagadke. Opis jest w jez.angielskim i w komentarzu ma : M2, benign. Powiedziano mi ze wszystko jest w porzadku, ale czy moge prosic o wyjasnienie skrotu M2. Stwierdzono mastalgie, S2 ( i tego skrotu tez nie rozumiem). Prosze o jakies wyjasnienie tych skrotow jesli to mozliwe. Z gory dziekuje. Aga

Lek. Tomasz Budlewski

M2 oznacza zmianę łagodną, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki.