Co oznacza wynik MR piersi u 43-latki?

Proszę o interpretację wyniku RM piersi. Wykonano badanie MR uzyskując obrazy T1 przed i po CM oraz T2 zależne i T2 z supresja tłuszczu. W PP obszar wzmocnienia o policyklicznych, gładkich zarysach, 10/9/9 mm nie ogranicza dyfuzji, niski sygnał w T 2, krzywa wzmocnienia typu I - tu benign i jeszcze 1 zmiana o podobnym charakterze. Węzły chłonne niepowiększone. BIRADS 2. Proszę o interpretację wyniki - czy to są guzki, jaki rodzaj, czy niebezpieczne?

Witam serdecznie,

BIRADS 2 oznacza zmianę łagodną. Wg tej klasyfikacji BIRADS 2 oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki. Niemniej jednak należy z wynikiem zgłosić się do lekarza zlecającego badanie lub ginekologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.