Wyjaśnienie wyniku TK kręgosłupa lędźwiowego

Witam, Mam 27 lat. Proszę o wyjaśnienie wyników TK kręgosłupa lędźwiowego. "Poziome ustawienie kości krzyżowej. Na poziomie L4L5 objawy rozluźnienia pierścienia włóknistego. Na poziomie L5S1 cechy tylnej, centralnej wypukliny krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego." Jakie możliwe są objawy i konsekwencje takich zmian? Czy zmiany będą miały znaczenie przy ciąży? Jakie przyczyny zmian? Czy możliwe jest leczenie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Niestety nie napisała Pani jednak z jakiego powodu wykonane było badanie, a każdy taki wynik powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. A propos ciąży, może ona zaostrzyć dolegliwości bólowe.