Wykrycie dny moczanowej podczas badania surowicy

Latem tego roku przy stężeniu 7,9 mg moczanów w surowicy lekarz stwierdził u mnie dnę moczanową. Przyjmowałem Milurit 100mg raz na dobę. Mimo ustąpienia bólu nadal przyjmowałem lek. Obecnie jestem za granicą i od dwóch tygodni strasznie boli mnie stopa. Nie jest spuchnięta, nie jest zaczerwieniona i nie boli mnie żaden palec tylko wierzchnia część stopy i to tylko w jednym miejscu wielkości paznokcia. Nadaj zażywam Milurit ale dwie tabletki/24h. Mimo to nadal boli- co z tym zrobić!

Dna dotyczy stawów często palucha, grzbiet stopy nie jedt typowy. Można dodać lek przeciwzapalny.