Wymaz z nosa i zabieg usunięcia trzeciego migdałka

Witam:) Moja 2,5-letnia córka została zakwalifikowana do zabiegu usunięcia trzeciego migdałka z powodu nawracających infekcji, wysiękowego zapalenia ucha i niedosłuchu. Ma przewlekły katar.W wymazie z nosa h. influenazae i streptococus pneuminiae.Czy przed lub po usunięciu migdałka konieczne jest leczenie w celu pozbycia się szkodliwych bakterii, aby w przyszlości nie powodowały stanów zapalnych i odrośnięcia migdała, czy sam zabieg wystarczy do ustapienia dolegliwości? Mieszkamy w Tarnowie

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki był ostatni antybiotyk stosowany? kiedy, w jakiej dawce i przez ile dni? Proszę koniecznie udać się do lekarza otolaryngologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.