Wymiar pęcherzyka ciążowego

Dzień dobry. ostatnią miesiączkę miałam 13 marca, testy wyszły mi pozytywne, beta hcg w 33 dc 152,03 w 35 dc -436,7. w 37dc lekarz zrobił mi usg dopochwowe i wyszedł pęcherzyk 3,3mm. narazie nie wiem nic więcej, bo mam czekac na "rozwój wydarzeń". Czy nie jest to troszke za mały pecherzyk jak na ten dzien cyklu? i kiedy ewentualnie mogę liczyc że pojawi się zarodek? proszę o pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, zarodek zwykle udaje uwidocznić się około 6. - 7. tyg. ciąży. W obecnej sytuacji rzeczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z ginekologiem i powtórzenie USG za min. tydzień. Widoczny pęcherzyk jest mniejszy, niż wg skali dla 6 tyg. ciąży, ale pamiętać należy, że normy i skale USG oparte są na uśrednionych wynikach pomiarów, przy założeniu, że owulacja miała miejsce 14 dnia cyklu. W przypadku opóźnienia owulacji rozmiar pęcherzyka będzie mniejszy pomimo prawidłowo rozwijającego się zarodka.