Wymioty przy stosowaniu tabletek Lesiplus a możliwość zapłodnienia

Witam. Biorę tabletki od trzech miesięcy Lesiplus. Wczoraj popoludniu uprawialam seks z chłopakiem bez zabezpieczeń doszło do wytrysku. Wieczorem byłam na imprezie pilamnalkohol. W nocy zwymiotowalam. Czy jest jakiekolwiek ryzyko ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Czas wchłaniania tabletki wynosi około 3-4 godzin. Jeśli zatem wymiotowała Pani później niż 3-4 godziny po przyjęciu tabletki, skuteczność antykoncepcyjna nie była zmniejszona.