Wynik badania dolnej części kręgosłupa

mam pytanie dot. badania dolnej częsci kregosłupa: Zniesiona fizjologiczna lordoza w gornej czesci odcinka,z nieznacznym kifotycznym przeprostem.Nieznaczne lewostronne skrzywienie osi kregosłupa Drobne okołokorzeniowe torbiele oponowe widoczne w kanale kręgowym po lewej stronie na poziomie S2/S3 o wym. 9 i 6 mm. L1/L2,L2//L3/L3/L4/: Niewielkie uogólnione uwypuklenie krążków m/kręgowych z uciskiem na worek oponowy. Dyskogenne ograniczenie otworów m/kręgowych.Co zrobić?jaki jest to wynik ?

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie powyższego wyniku można określać tylko i wyłącznie razem z badaniem klinicznym pacjenta. Opisywanie samego badania nie ma większego sensu. Proponuję wizytę u ortopedy.