Wynik badania endometrium po histeroskopii

Witam! Co znaczy''ENDOMETRIUM IN STADIO SECRETIONIS RECENS.POLYPI ENDOCERVICALES. To mój wynik histeroskopii.Bardzo się boję i proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję

Witam.
Wynik oznacza endometrium, czyli błonę śluzową macicy we wczesnym stadium wydzielniczym, czyli jednym ze stadiow cyklu miesiączkowego. Obecne były także polipy w obrębie śluzówki macicy. Nie ma słowa o tym, że były to zmiany nowotworowe, więc proszę się nie obawiać. Pozdrawiam i życzę zdrowia