Wynik badania Holtera a konieczność leczenia

witam, mam 27 lat, 5 lat temu miałam udar mózgu, teraz stwierdzono u mnie tachykardie w badaniu holtera 797 tachykardii na dobe, czy w takim przypadku należy brac leki czy można poki co kontrolować się i przyjmować sam magnez?czy jest to niebezpieczne dla zdrowia lub zycia?dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli w wywiadzie ma Pani udar mózgu a w wyniku Holtera tak liczne tachykardie, zdecydowanie powinna być Pani pod opieką specjalisty kardiologa. Przede wszystkim koniecznie należy się bowiem zastanowić nad przyczyną tachykardii. Najlepiej byłoby bowiem zastosować leczenie przyczynowe.