Wynik badania radiologicznego kręgosłupa 34-letniej osoby do analizy

Witam! Odebrałam wynik RM: krążki międzykr. L3/4,L4/5 i l5/s1 odwodnione, hipointensywne w obrazachT2-zależnych,o obniżonej wysokości. Osteofity na tylnych kr. trzonów i wyrostków stawowych z obustronnym przewężeniem otworów międzykręgowych na tych poziomach. Przepukliny centralne na wysokościL3/4iLl4/5 z modelacją worka oponowego;większa na poziomieL4/5 z tendencją do obustronnego ucisku korzeni nerwowych.Drobna wypuklina centralna kr.L5/s1z modelacją worka op.Co Pan o tym myśli? dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie bezpośredniego badania oraz wyników powyższego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.

Witam,

Opis rezonansu magnetycznego sugeruje chorobę zwyrodnieniowo-dyskopatyczną odcinka L-S kręgosłupa w początkowym okresie. Biorąc pod uwagę Pani wiek jest to dość szybki początek choroby dlatego sugeruję stosunkowo szybką konsultacje ortopedyczną z zaplanowaniem dalszego leczenia. Myślę, iż powinno polegać ono przede wszystkim na postępowaniu rehabilitacyjnym, jednak żeby ostatecznie to stwierdzic wymaga Pani badania ortopedycznego.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu