Wynik badania tomografii komputerowej nerek

Panie Doktorze, u mojej mamy robiono tomografię. W opisie jest napisane: w środkowo-dolno-tylnej części nerki lewej nieprawidłowe masy lite o wym. poprzecznych 48x45 i CC 60 mm, przekraczające anatomiczne granice nerki, dochodząca do zatoki nerki, tkanka tłuszczowa wokół nerki w sąsiedztwie guza o podwyższonej densyjności - naciek? Obraz TK może odpowiadać RCC. Z opisu wynika, że nie ma zmian w innych narządach. Czy to oznacza raka złośliwego? Będę wdzięczna za odpowiedź Iza D.

Witam. Opis badania tk sujeruje zmianę złośliwą. Na podstawie samych badań obrazowych nie można jednak jednoznacznie określić charakteru zmiany. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki.