Wynik histopatologiczny i cechy infekcji HPV

WYNIK HISTOPATOLOGICZNY Dzień dobry!!! Chciałabym się zapytać czy mój wynik histopatologiczny jest prawidłowy. Wycinki tarczy części pochwowej pokryte nabłonkiem płaskim z cechami infekcji HPV. Podnabłonkowo drobne torbiele retencyjne. W części wyskrobinowej fragmenty endometrium w fazie sekrekcji i skrzepy. Wcześniejsze badanie DNA HPV wyszło następująco: NIE WYKRYTO WIRUSA HPV.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani kiedy wykonane było badanie HPV DNA. Warto jednak takie badanie powtórzyć, skoro w cytologii są zmiany typowe dla zakażenia HPV.