Wynik RTG kręgosłupa 32-letniej osoby do analizy

Witam , otrzymałam wynik badania Rtg kręgosłupa : zwęzenie tarczy m-k L4/I5 ORAZ L5/S1. Wysokość trzonów lędzwiowych zachowana. Inicjacyjne dziobiaste wyostrzenia krawędzi trzonów. Bardzo proszę o interpretacje wyników.

Szanowna Pani, bez badania klinicznego przeprowadzonego przez ortopedę trudno będzie zinterpretować wynik tego badania. Sugeruje zatem kontakt z ortopedą lub neurologiem, który po mzbadaniu Pani zleci odpowiednie postępowanie. Przytoczony opis badania rtg świadczy jedynie o tym,że opisane zmiany nie powinny wywoływać ostrych objawów klinicznych. Pozdrawiam