Wynik USG szyi u alergika

Co ozn. wynik usg:na szyi po pr.str.nieco do przodu od mięśni m-o-s widoczny jest pojedyn.duzy hypoechogenny twór,który odpowiada powiekszonemu węzł.chlonnemu z unaczynieniem odwnękowym,modelujacy nieco mięsień i żyłe szyjną,o rozm.28x9x10mm,echostruktura slinianek podżuch.i tarczycy prawidłowa. Syn18lat jest alergikiem, w lutym miał silna alergię (nadkażona skóra) -AZS,brzoza,trawy.Wycięcie węzła 1.06 WBC 8,68;RBC5,31;HGB15,2;HCT45,3,CRP2,4,prosze o odpowiedz i uspokojenie matki,dziekuję

Piotr Pilarski

Wyniki są dobre, natomiast teraz potrzebny jest wynik histopatologiczny węzła. Po nim będzie można powiedzieć coś więcej. Na razie nie wiadomo co jest przyczyną powiększonego węzła.

Pozdrawiam.