Wynik USG tarczycy 31-letniej kobiety do analizy
Bardzo proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: W badaniu uwidocznił się dwupłatowy gruczoł tarczowy.Oba płaty niejednorodne o obniżonej echogeniczności. Płat P: 4,7 x 12,9 x 34,2mm, płat L: 12,1 x 13,1 x 34,7mm. cieśń 3,1mm. Wzdłuż naczyń szyjnych widoczne węzły chłonne, z których największy ma dł. 12mm. ft3 i ft4 w normie. TSH 6,22 - 01.2016, (poprzednie 3,8 - 11.2015, 4,9 - lipiec 2015, 1,54 - 09.2014, wcześniej ok. 2 - 2,5).Wizytę u endokrynologa mam dopiero na koniec maja. Mam 31 lat.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Sądzę, że konieczne jest oznaczenie wolnych hormonów tarczycy. Proszę koniecznie z powyższymi wynikami udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.