Wyniki badań nasienia u 33-latka

Dzień dobry! Poniżej przedstawiam wyniki badań mojego nasienia. Proszę o ich interpretacje i sugestie, jak poprawić te wyniki, co przyjmować? Liczba plemników- 14,7 mln/mL. Całkowita liczba plemników- 44,1 mln/ejakulat. Ruchliwość( Typ A B)- 5%. Typ A 4%, Typ B 1%, Typ C 6%, Typ D 89%. Liczba plemników Typu A B- 0,7 mln/ml. Morfologia: Objętość(ml)- 3. Upłynnienie(min.)- 20. PH- 7,9. Defekt główki-97. Defekt wstawki 4. Defekt witki- 9. Defekt cytoplazmy- 6. Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Wyniki sugerują niepłodność spowodowaną wadami budowy plemników. Przyczynę wad budowy należy ustalić poprzez uszczegółowienie wywiadu oraz wykonanie ew. badan dodatkowych. Dopiero znając powód zaburzeń jakości nasienia można próbować wdrozyć leczenie. Na pewno wymaga Pan konsultacji ze specjalistą leczącym niepłodność.