Wyniki badania biopsji tarczycy u 29-latki

odebrałam wyniki biopsji tarczycy nic z tego nie rozumiem a następną wizytę u endokrynologa mam za miesiac i bardzo sie boje !!! proszę o pomoc w objasnieniu tych wynikow. Ocena cytologiczna; w obfitym koloidowym tle widoczne pojedyncze rozproszone w grupach drobnych płatach komorki pecherzykowe tarczycy. obraz nie jest charakterystyczny jednak w korelacji z danymi klinicznymi przemawia za guzkiem koloidowym lewego plata tarczycy obraz cytologiczny wskazuje ze aspirat nie pochodzi z tarczycy

Guzek koloidowy jest guzkiem łagodnym. Zbyt mała liczba komórek tarczycy pobrana do badania nie pozwala na jednoznaczne określenie tego guzka jako zmiany łagodnej. Biopsja drugiego płat(? - nie podaje Pani którego) nie udała się. Nakłuto tkankę prawdopodobnie obok tarczycy. Wskazane powtórzenie biopsji za 3-6 miesięcy.