Wyniki podstawowej morfologii, badania moczu i TSH

Dobry wieczór. Miesiąc temu wykonałam podstawową morfologię, badanie moczu i poziom TSH, z czego zaniepokoił mnie wynik tego ostatniego. TSH wyszło mi wtedy na poziomie 3,410 (mam dopiero 20 lat, więc z tego co mi wiadomo powinno być na poziomie 2-2,5) Dziś powtórzyłam badanie i rozszerzyłam o dodatkowe na przeciwciała, ale w innej przychodni i wynik TSH wyszedł 2,102, a-tpo: 0,11 (norma: 0-5,61), a-tg: 0,84 (norma: 0-4,11). Czy jest to możliwe, aby poziom tsh tak zmienił się w przeciągu mies.?

Witam,

Oczywiście, taka zmiana dotycząca TSH jest możliwa. W chwili obecnej nie wymaga Pani żadnego leczenia jesli chodzi o tarczycę, jej funkcja jest prawidłowa. Jeśli będzie Pani planowała ciążę, to warto pamiętać, że TSH powinno być w normie, ale jego wartość nie powinna przekraczać 2,5. Podobnie w ciąży, niezależnie od trymestru.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz