Wyniki testu beta hcg a tydzień ciąży

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie, co oznacza wynik testu beta hcg 5092,0 mIU/mL. Chciałabym wiedzieć, który to tydzień ciąży?

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie, co oznacza wynik testu beta hcg 5092,0 mIU/mL. Chciałabym wiedzieć, który to tydzień ciąży?

Witam!

Poziom hormonu hCG który Pani podała jest charakterystyczny dla 5-6 tygodnia ciąży, licząc od ostatniej miesiączki. W czwartym tygodniu jego poziom nie powinien przekraczać 500 mIU/ml, a w siódmym tygodniu zwykle jest wyraźnie wyższy niż 7000 mIU/ml. Normy są jednak szerokie i przy użyciu tego badania nie sposób ustalić wiek ciąży. W tym celu lepiej przypomnieć sobie kiedy była ostatnia miesiączka lub wykonać badanie USG (jest ono bardzo przydatne w ustalaniu wieku ciążowego, ale jedynie w pierwszym trymestrze!).

Pozdrawiam serdecznie!