Wyniki tomografii komputerowej głowy 7-latki

Po zrobieniu tomografii glowy u 7 letniej dziewczynki, otrzymalam wyniki w ktorych m.in byla informacja: zmiany sluzowkowo-zapalne wypelniajace wieksza czesc lewej zatoki klinowej. Co oznacza ten wynik? Dziekuje za odpowied

U dużej części zdrowych dzieci w badaniu TK widoczne będzie zgrubienie błony śluzowej zatok przynosowych. Wynik oznacza że doszło do zamknięcia ujścia zatoki i rozwinął się w niej stan zapalny. W większości przypadków jest on wynikiem drobnej, nawet niezauważalnej infekcji i cofa się samoistnie. Wynik należy skorelować jednak z objawami i wynikiem badania endoskopowego jamy nosa. Należy udać się do laryngologa ale proszę się nie martwić.