Jak interpretować wynik tomografii komputerowej u 41-letniego mężczyzny?

Wynik TK W sitowiu rozsiane zgrubienie śluzówki, z zacienieniem cześci/ większosci komórek powietrznych. Wprawej zatoce szczękowejprzyscienne zgrubienie śluzówki na wiekszosci obwodu, największe w zachyłku zębodołowym(do 10mm) lejek sitowia nie drożny, widoczny drożny odcinkowy ubytek w ścianie przyśrodkowej zatoki szer. 1,5-2 mm na poziomie przewodu nosowego srodkowego. zacienienie dolnej części zatoki- zachyłku zębodołowym do 25mm lejek sitowia nie drożny. W zatoce klinowej przyscienne zgrubienie śluzówki, do 6mm grubości. Oba zachyłki klinowo-sitowe niedrożne. Co to oznacza, czy można to leczyć? Moje objawy to upośledzenie wechu.

MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ PO OCENIE , PO ZBADANIU PACJENTA! Opisane zmiany zapalne w zatokach przynosowych , sitowych Opis MRI: " Wynik TK W sitowiu rozsiane zgrubienie śluzówki, z zacienieniem cześci / większosci komórek powietrznych. Wprawej zatoce szczękowej przyscienne zgrubienie śluzówki na wiekszosci obwodu, największe w zachyłku zębodołowym (do 10mm); lejek sitowia nie drożny, widoczny drożny odcinkowy ubytek w ścianie przyśrodkowej zatoki szer. 1,5-2 mm na poziomie przewodu nosowego srodkowego. zacienienie dolnej części zatoki- zachyłku zębodołowym do 25mm lejek sitowia nie drożny. W zatoce klinowej przyścienne zgrubienie śluzówki, do 6mm grubości. Oba zachyłki klinowo-sitowe niedrożne." Wskazana pełna konsultacja z LARYNGOLOGIEM ; Przebyte zmiany zapalne w zatokach, jaki stan aktualny, temperatura?? Jak wyniki moprf, OB, CRP, inne. MŻze też uczulenia, czeste infekcje dróg oddechowych ??
Możliwe upośledzenie węchu, gdyż nitki węchowe przechodzą przez blaszkę sitową z nosa do mózgu...
Pozdrawiam