Wyniki usg tarczycy a powiększenie płatu

witam,chcialabym sie upewnić że moje wyniki sa dobre: robilam usg tarczycy,Cieśń -3,2mm,Płat prawy o wym-54x18x18mm objętość płata -8,74ml,Płat lewy 58x15x14mm,Objętość plata-6,09 to akurat sa wyniki z wczoraj, doktor uznał ze ten prawy płat mam powiekszony ze to są mięśnie, a pol roku wstecz mialam robione usg i mialam takie wyniki,Prawy Płat o wymiarach 19x13x37mm Lewy płat 15x12,5x27 .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy obydwa badania USG były wykonywane przez tą samą osobę?
Badanie USG jest dość subiektywne i wiele zależy od dokładności pomiaru ocenianej struktury.
Jeśli budowa gruczołu tarczowego w badaniu ultrasonograficznym nie budzi zastrzeżeń i nie uwidoczniono żadnych cech mogących sugerować patologię (guzki, zmieniona echogeniczność), to z dużym prawdopodobieństwem nie ma powodów do niepokoju.