Wypowiedziane imię byłej podczas seksu

Spotykałam się z moim obecnym meżem miesiąc i podczas stosunku nazwał mnie imieniem swojej byłej.Jak o tym zapomnieć proszę o pomoc.Zastanawiam się czasem czy on wogole mnie kocha i czy kochajac sie ze mna mysli o tamtej .Pomocy

Dzień dobry!

Jeśli dobrze zrozumiałam, sytuacja miała miejsca, kiedy spotykaliście się od miesiąca. Dziś partner stał się mężem i prawdopodobnie od tamtych wydarzeń minęło już sporo czasu. Czy przez cały ten czas nie wydarzyło się wystarczająco wiele dobrych rzeczy, aby przykre wspomnienie z przeszłości zatarło się, odeszło w zapomnienie?

Pozdrawiam!

Proszę Pani,

To nie musi niczego znaczyć. Czasem wypowiada się słowa, które najmniej by się chciało wypowiedzieć.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień Dobry,
Chwila uniesienia może być jak sen - pojawiają się nieświadome słowa, obrazy. Proponowałabym nie koncentrować się na słowie" zapomnieć" bo tak trudno zapomnieć a zamiast tego być może - warto myśleć o tym co Was łączy dlaczego partner jest dla Pani tak ważny za co ceni go Pani najbardziej. A gdyby trudność Pani trwała za długo polecam psychoterapię :). Pozdrawiam serdecznie, Dorota Szykulska - Paprocka

Może na początek warto z nim o tym porozmawiać? Z jednej strony powiedzieć o tym, co Pani czuje, co dla pani ważne, czego by Pani od niego oczekiwała, z drugiej wysłuchać tego, jak widzi to mąż, jak rozumie ta sytuację, co czuje itp. Szczerość i jasność w komunikacji pomoże Państwu wypracować nie tylko porozumienie w tej sprawie, ale także budować relacje w przyszłości. Albo też pokaże, gdzie są jakieś trudności, nieprzepracowane doświadczenia, przeniesione emocje itp, a wówczas należałoby się zastanowić nad podjęciem terapii małżeńskiej lub indywidualnej.