Wysiłek fizyczny a możliwość ciąży
Mój wynik HCG to 5, 47 mlU/ml, nie wiem co myśleć, gdyż na USG nic nie potwierdzono, a bardzo się boję, ze względu na zawód fizjoterapeuty. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Żelazo w ciąży
Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.
Witam serdecznie!
Wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-HCG we krwi <5 mIU/ml, pozwala wykluczyć ciążę. Ze względu na wynik graniczny wskazana byłoby powtórne oznaczenie hormonu betaHCG lub wykonanie badania USG.
Nieuwidocznienie pęcherzyka ciążowego w badaniu USG raczej wyklucza ciążę. Wszystko zależy jednak, kiedy wykonywała Pani oba badania. Jeżeli krew była pobierana co najmniej po 10 dniach ostatniego zbliżenia, a USG po około 21 dniach to podwyższony poziom hormonu należałoby uznać za błąd laboratoryjny.
Dla całkowitej pewności może Pani powtórzyć badanie z krwi. Przyrost hormonu będzie wskazywał na rozwijającą się ciążę.
Pozdrawiam.