Wysoki puls w spoczynku o leczenie zaburzeń psychosomatycznych

Witam serdecznie. Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie. Od dłuższego czasu mam wysoki puls w spoczynku 100-130. Leczę się na zaburzenia psychosomatyczne. Byłem u lekarza kardiologa, który nie stwierdził żadnych zaburzeń ze strony serca. Jednak wysoki puls utrzymuje się nadal. A czasami wciągu jednej chwili serce zaczyna bić jak oszalałe. Biorę leki psychotropowe ale one nic nie pomagają. Bardzo utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie i pracę. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Marcin.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wysoki puls spowodowany jest najprawdopodobniej zaburzeniami psychosomatycznnymi, sugeruję kontrolę u psychiatry i być może zmianę leków.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli leczenie farmakologiczne nie wystarcza, można rozważyć wsparcie psychoterapią. Proponowałbym rozejrzeć się za grupą psychoterapeutyczną refundowaną przez NFZ w Pana okolicy.

Pozdrawiam