Wystające kręgi w okolicy lędźwiowej kręgosłupa a zaburzenia erekcji

Witam, w okolicy lędźwiowej od dzieciństwa można zauważyć u mnie trzy lekko wystające kręgi. Nie miałem operacji, nie sprawia mi to bólu, ani nie utrudnia pracy. W dzieciństwie miałem na to ćwiczenia korekcyjne. Czy jednak ta wada kręgosłupa może wpływać na zaburzenia erekcji (impotencję), z którymi od pewnego czasu się borykam? Dodam, że zazwyczaj pojawiają się u mnie dość silne poranne erekcje.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli opisane zmiany powodują ucisk na nerwy odcinka krzyżowego to jest to możłiwe.