Wysypka po łososiu u 5-miesięcznego dziecka

witam , dziecko jest na nutramigenie , i ma 5 mc i zaczełam rozszerzac diete i mały po łososiu dostał wysypke na policzkach czy musi uzywac jakas mascna to?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim nie należy dziecku więcej dawać łososia (odstawić alergen). Jeśli wysypka nie zacznie ustępować za kilka dni należy skontaktować się z pediatrą. To delikatnie mówiąc nie rozsądne z Pani strony, że dała Pani dziecku do zjedzenia łososia!Jest to ryba bardzo tłusta, a na dodatek z hodowli sztucznych, co oznacza, że jest tuczona sztucznymi paszami. Sugeruję następnym razem większą rozwagę przy wyborze nowowprowadzanych produktów.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim nie należy dziecku więcej dawać łososia (odstawić alergen). Jeśli wysypka nie zacznie ustępować za kilka dni należy skontaktować się z pediatrą. To delikatnie mówiąc nie rozsądne z Pani strony, że dała Pani dziecku do zjedzenia łososia!Jest to ryba bardzo tłusta, a na dodatek z hodowli sztucznych, co oznacza, że jest tuczona sztucznymi paszami. Sugeruję następnym razem większą rozwagę przy wyborze nowowprowadzanych produktów do diety malucha.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy odstawić zdecydowanie łososia i ryby wprowadzać do diety malucha w 11-12 miesiącu pomału zaczynając od niewielkich ilości. Dietę niemowląt należy rozszerzać najpierw o warzywa i owoce (zupki,przeciery), potem dodać delikatne mięsko (gotowane osobno nie w zupce) i może to być indyk, kurczak lub królik, potem cielęcina itp.
Jajka też nie wprowadzać całego tylko zaczynać od żółtka i jeśli dziecko ma skłonności do alergii to z wprowadzeniem białka też należy poczekać.