Zielony stolec z krwią i śluzem oraz wysypka na twarzy u miesięcznego dziecka

Karmię piersią.U dziecka(1msc)pojawiała się zielona kupka z krwią,śluzem,wysypka na twarzy.Lekarka,stwierdziła alergię,mamy dietę eliminacyjną.Doktor nie jest alergologiem,nie dała nam konkretnych wskazówek.Wizytę u alergo. mamy na przyszły miesiąc.Zaczęłam działać sama.Ostatecznie jadłam indyka,kaszę jaglaną,marchew,jabłko.Objawy się zaostrzały.Przez 3 dni jadłam tylko jaglankę.Kupki wróciły do normy,wysypka zniknęła.Wczoraj wprowadziłam mięso z indyka.Dziecko znów jest chore.Błagam o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takim razie musi Pani spróbować spożywać inne mięso - cielęcina, królik - drób niestety bywa bardzo "szprycowany". Po woli niech Pani wprowadza inne produkty - marchew, jabłka. Może warto spróbować skonsultować się z innym lekarzem - choćby w tej samej przychodni. W ostateczności jeśli objawy się nasilą należy rozważyć wprowadzenie mleka modyfikowanego i odstawienie od piersi.