Wzajemna masturbacja zamiast seksu

Witam jesteśmy z żoną małżeństwem już ponad 15 lat i robi się coraz bardziej źle zona nie na widzi oglądać filmów gdzie się kochają albo są sceny erotyczne i rozbierane gołe kobiety,tak jak i też podczas sex nie chce się bawić sobą toznaczy ze dosiada mnie a łechtaczkę sobie masuje,ma taką naturę ze nie może dostać orgazmu wewnątrz tylko przez masa łechtaczki i warg sromowych proszę o pomoc jak ja mam jej pomóc to przezwycieźyć lub z tym się pogodzić bo tylko się kochamy na wzajem masturbując.

Dzień dobry,

Najlepiej jak Państwo znajdą w swojej okolicy psychoterapeutę /ośrodek/, który zajmuje się psychoterapią par / małżeńską i skorzystają z konsultacji.
W zależności od rozpoznania Państwa trudności psychoterapeuta może zaproponować terapię małżeńską i/lub skierować na ter.indywidualną.
Psychoterapia małżeńska bardziej dostępna jest w ofercie prywatnej niż na NFZ.

Dzien dobry, dobrze jest mieć na uwadze, że seks to coś więcej niż kontakt genitalny i niekoniecznie zawsze penetracja powinna być celem samym w sobie. Zachęcam do myślenia, iż celem seksu jest doświadczanie przyjemności cielesnej, zmysłowej płynącej z kontaktu intymnego. Proponuje wiec aby kontentrować się na przyjemności, a nie na stereotypach czym powinien być seks. Najczęściej aby kobieta mogła osiągnąć przyjemność płynącą z orgazmu pochwowego albo macicznego niezbędne jest pobudzenie łechtaczki, która niejako jest kluczowym obszarem powodującym możliwość doświadczania przyjemności. W seksie wszytko można tak długo gdy nie narusza się granic drugiej osoby, ale nic się nie powinno więc jeśli któs nie lulbi oglądać filmów erotycznych to ma do tego prawo, dobrze jednak porozmawiać o tym z czego to wynika. Zachęcam do rozmowy z partnerką o swoich potrzebach i odczuciach mając na uwadze jej potrzeby oraz pułapki w postaci mitów dotyczących seksualności. Pozdrawiam serdecznie Marta Ptaszyńska