Wzmożona potliwość, zaburzenia snu, łamliwość włosów a niedoczynność tarczycy

Czy to objawy nadczynności tarczycy? Witam, chciałabym prosić o diagnozę moich problemów, otóż od 2 lat doskwiera mi bardzo wzmożona potliwość,mam zaburzenia snu tzn długo zasypiam i często się budzę . Stan moich włosów się również pogorszył, wypadają i łamią się a na skórze pleców,dekoltu i twarzy występują liczne zaskórniki. Narzekam również na drażliwość i poddenerwowanie.Dopiero niedawno uzmysłowiłam sobie że te objawy mogą się być przyczyną nadczynności tarczycy . weronika 18l

Witam Panią,

Aby wykluczyć (lub potwierdzić) chorobę tarczycy, wystarczy, aby oznaczyła sobie Pani stężenie TSH we krwi. Koszt badania wykonanego prywatnie to około 20-30 zł, nie jest potrzebne skierowanie. Ewentualnie badanie to może zlecić Pani lekarz rodzinny. W przypadku nieprawdiłowego TSH proszę udać się do endokrynologa. Część podawanych przez Panią objawów może być wynikiem nadczynności tarczycy. Wymaga Pani dokładnego zbadania przez lekarza, który powinien Pani wskazać dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz