Z czego może wynikać mój ból podbrzusza?

Witam, od 3 tygodni pobolewa mnie podbrzusze. Mam zdiagnozowany syndrom jelita drazliwego. Biorę Debretin, pomagał przez ostatnie 3 miesiące, ale teraz chyba przestał dzialac Niektóre dni w ogóle nie odczuwam boli, a w niektóre nie mogę go znieść. Nie mam przy tym wielkich problemów z wyproznianiem. Załatwiam się raczej codziennie lub raz na 2 dni. Z trudem, no z trudem ale się załatwiam. Ból zazwyczaj przechodzi po wyproznianiu, o ile nie odczuwam uczucia niepelnego wypróżnienia. Czasami odczuwam też bóle, które przypominają bóle owulacujne, ale przechodzą po kilku godzinach, a nawet minutach (wzdęcia?). Bardzo się martwię, że to może być coś poważniejszego

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z gastroenterologiem oraz ginekologiem.