Skurcze podbrzusza i wzdęcia

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące moich uciążliwych dolegliwości brzucha. Od ok. 2 tygodni mam kilka razy dziennie okropne skurcze podbrzusza. Ból jest okropny, można zasłabnąć. Uczucie jak przy nasilonych wzdęciach. "Atak" trwa około minute po czym przechodzi. Czuję podczas tego jakby parcie na jelito grube. Dodatkowo odczuwam ciągłe napełnienie żołądka, aż wypycha mi podbrzusze, jest wciąż napięte pomimo tego, że potrafię zmusić się do max 2 posiłków dziennie. Stolec oddaje raz na 3-4 dni.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka, badania krwi: aspat, alat, ggtp, morfologia, glukoza oraz usg brzucha, do rozważenia wizyta u gastroenterologa. Objawy mogą wskazywać m.in. na zespół jelita drażliwego,.
Pozdrawiam