Z czego może wynikać taki spadek płytek krwi?

Witam jestem 4 lata po przeszczepie szoku kostnego, robię badania co miesiąc dwa morfologię oraz crp ostatnio miałam infekcje zażywałam ibuprofen po swych tygodniach wykonałam morfologię oraz crp badania ok w normie hemoglobina 13,7 crp również ok lecz płytki krwi troszkę spadły 181 zawsze 200-220 wcześniej zauważyłam ma dłoni mała plamkę siniak czy dlatego ten spadek.

Wartość referencyjna płytek krwi to zwykle 150-400 tys/ul, Pani wynik jest więc prawidłowy. Sugeruję ponowne oznaczenie za 7-10 dni i obserwację, czy liczba płytek krwi nadal maleje.