Za wcześnie rozpoczęłam nowe opakowanie. Co mam zrobić, żeby wrócić do dawnego schematu?

Witam. Mam problem, gdyż omyłkowo wzięłam pierwszą pigułkę jeden dzień za wcześnie (czyli zrobiłam 6-dniową przerwę). Czy w tej sytuacji mam brać dalej tabletki? Wiem, że przesunie mi się dzień rozpoczynania tabletek. Ale mój problem polega na tym, że biorę tabletki od ponad 3 lat i bardzo mi pasowało, że rozpoczynałam nowe opakowanie i miałam krwawienie zawsze w czwartek. Czy jest jakaś szansa, żeby zaczynać w czwartek? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Ola

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Aktualnie rozpoczęte opakowanie proszę przyjmować zgodnie z zaleceniami, czyli do ostatniej tabletki. Po tym czasie należy zastosować przerwę 7 dniową i rozpocząć nowe opakowanie.
Może Pani zacząć nowe opakowanie w 8 dniu przerwy, jednak wtedy zalecane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci np. prezerwatywy przez cały czas przyjmowania środka.

Proszę porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.